ساخت کمپرسور رفت و برگشتی (پیستونی) با وسایل سادۀ اطرافمون

ساخت کمپرسور رفت و برگشتی (پیستونی) با وسایل سادۀ اطرافمون

در نظر داریم در ادامه ساخت سازه های خلاقانه ، که پیش از این در سایت داناساز، با عنوان آموزش های خودت بساز (diy) آموزش داده شد، ساخت کمپرسور رفت و برگشتی یا همان پمپ هوا را، به کمک  وسایل ساده ای که در اطراف ما پیدا میشه، آموزش دهیم.

قلب یک سیستم تراکمی کمپرسور بوده، که فشار گاز را افزایش می دهد. کمپرسور در انواع مختلف ساخته می شود. کمپرسور رفت و برگشتی (پیستونی) ، کمپرسور چرخشی، سانترفیوژ و مارپیچی انواع مختلف کمپرسورها را تشکیل می دهند. از کمپرسورهای رفت و برگشتی برای تبرید صنعتی استفاده می شود. هر جا که نیاز به فشار هوا باشد، نقش کمپرسورها پررنگ می شود.این استفاده می تواند به شکل بسیار ساده برای پر کردن لاستیک یک دوچرخه باشد و یا استفاده های پیچیده تر در حوزه پزشکی ، انواع یخچال و سیستم تبرید و … باشد.

در کلیپ زیر نمونه ای از کمپرسور رفت و برگشتی (پمپ هوا) به کمک وسایل اطرافمون، ساخته شده که با مشاهده آن می توانید بیشتر با عملکرد کمپرسور رفت و برگشتی آشنا شوید.

همانطور که در کلیپ “ساخت کمپرسور رفت و برگشتی (پیستونی) با وسایل سادۀ اطرافمون” مشاهده کردید، حرکت چرخشی موتور گیربکسی با مکانیزم بسیار ساده ای به حرکت رفت و برگشتی تبدیل شده، که این حرکت باعث افزایش فشار هوا و خروج هوای اطراف ما با فشار بیشتر از خروجی کمپرسور می شود. کلیپ زیر آموزش قدم به قدم ساخت کمپرسور رفت و برگشتی با وسایل سادۀ اطرافمون به خوبی نمایش می دهد.

لینک دانلود آموزش قدم به قدم ساخت کمپرسور رفت و برگشتی (پیستونی) با وسایل سادۀ اطرافمون

کمپرسور رفت و برگشتی (پیستونی) با وسایل سادۀ اطرافمون رو خودت بساز، برای داناساز ارسال کن، تا به نام خودت در صفحه اینستاگرام داناساز به نمایش گذاشته بشه.

برقراری ارتباط با داناساز :

2 نظر

  • عالی بود،میتونه الگوی خوبی واسه جوانها باشه ،تا بجای چت
    وبازی بفکر پیشرفت و خلاقیت باشند

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.