مکانیزم، وسیله ای برای انتقال حرکت از جسمی به جسم دیگر

مکانیزم، وسیله ای برای انتقال حرکت از جسمی به جسم دیگر

مکانیزم ، وسیله ای برای انتقال حرکت از جسمی به جسم دیگر است. در تصویر بالا می توانید نمونه ای از مکانیزم را ببینید . عملکرد این مکانیزم در ویدئویی که در ادامه آمده است به خوبی نشان داده می شود. و خواهید دید که چگونه به کمک طراحی مکانیزم می توان حرکت چرخشی یک موتور کوچک را به حرکت خطی یک لغزنده تبدیل کرد. اما پیش از آن لازم است با تعریف و مبانی مکانیزم آشنا شوید.

مکانیزم مجموعه ای از میله ها یا جسم های صلب است، که با یکدیگر مفصل شده اند و یا با یکدیگر در تماس هستند، به طوری که نسبت به هم می توانند حرکت کنند. این مجموعه هرگاه حداقل یک جسم ثابت و حداقل دو قسمت متحرک داشته باشد مکانیزم نامیده می شود. برای روشن شدن این موضوع به کمک ویدئویی که در ادامه نشان داده شده است می توانید کاربرد عملی یک نمونه مکانیزم را مشاهده بفرمائید. مکانیزم ها کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف همچون صنعت خودروسازی ، ساخت انواع روبات و … را دارند.

همانگونه که در ادامه نمونه ای از مکانیزم را خواهید دید، لینک متصل به موتور کوچک و دیسک متصل به لغزنده، تشکیل یک مکانیزم را می دهند. این مکانیزم حرکت چرخشی یک موتور کوچک را به حرکت خطی یک لغزنده تبدیل می کند. برای مشاهده ویدئو کافی است که روی لینکی که در قسمت پایین تصویر مشخص شده کلیک نمائید.

برای مشاهده ویدئو روی لینک زیر کلیک نمایید
برای مشاهده ویدئو فقط کافی است که روی همین لینک کلیک کنید

منتظر دیدگاه های شما دوستان هستیم برای ارائه نظرات ارزشمندتون کافی که در سایت ما عضو بشید . برای عضویت در سایت ما روی همین لینک کلیک کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.